OZE to oszczędność także dla administracji publicznej
Organy administracji mogą inwestować w OZE i stymulować jej rozwój na obszarze swojej właściwości. Przekłada się to na oszczędności dla jednostek budżetowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców.
Kryzys energetyczny, w dużej mierze spotęgowany przez wojnę w Ukrainie (różnego rodzaju problemy energetyczne, chociażby z siecią przesyłową czy trudnościami w budowie OZE, istniały nad Wisłą jeszcze przed lutym 2022 rok) spowodował konieczność oszczędności i poszukiwania alternatywnych źródeł energii. Z pewnością receptą mogą być odnawialne źródła energii, także dla organów administracji, które same powinny w nie inwestować oraz wspierać ich rozwój.
Samorządy muszą oszczędzać
Oszczędzanie energii nie jest tylko kwestią poprawy kondycji budżetowej jednostek sektora finansów publicznych. Obecnie jest to obowiązek prawny, wynikający z art. 37 ustawy z 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. Wspomniane jednostki muszą zmniejszyć o 10 proc....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta